Największa kanadyjska grupa funduszy współpracuje z Galaxy Digital, finalizuje IPO funduszu Bitcoin o wartości 72 mln USD

Podczas szalonego rajdu Bitcoina kanadyjski menedżer funduszy inwestycyjnych CI Financial Corp. zebrał 72 miliony dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej funduszu Bitcoin.

Założona w 1965 roku firma CI Financial jest największym niezależnym zarządzającym funduszami powierniczymi w Kanadzie, zarządzającym aktywami o wartości 215,6 miliardów CAD na dzień 30 listopada.

Podczas gdy CI Financial z siedzibą w Toronto będzie zarządzał funduszem, Galaxy Digital Mike’a Novogratza będzie pomocniczym doradcą i przeprowadzi handel Bitcoinami w imieniu funduszu.

Na temat tej współpracy Novogratz skomentował:

„Paliwo do ognia. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z największą grupą funduszy w Kanadzie ”.

Debiut giełdowy spotkał się z zainteresowaniem szerokiego grona inwestorów, w tym osób fizycznych, instytucji, inwestorów zamożnych i doradców finansowych.

Każda akcja w funduszu bitcoin galaxy CI została sprzedana po 12,88 C $ (10 $). Będzie notowany na giełdzie w Toronto, aby handlować w dolarach amerykańskich i kanadyjskich.

Fundusz umożliwia klientom firmy posiadanie największej kryptowaluty za pośrednictwem istniejących kanałów inwestycyjnych bez wchodzenia na nowe platformy.

Dyrektor generalny CI Financial, Kurt MacAlpine, w wywiadzie powiedział:

„Posiadanie produktu, który można kupić bezpośrednio – można go kupić w imieniu ich doradcy finansowego – po prostu sprawia, że ich życie jest o wiele prostsze niż zaspokojenie ich pragnienia Bitcoin za pośrednictwem różnych struktur i portfeli”.

Fundusz zamknięty będzie inwestować bezpośrednio w Bitcoin , który będzie przechowywany w wydzielonej chłodni.

About the author